Класата на Арнаутович "спъна" Христов и Специя за трите точки

1195 0

Петко Христов записа цял мач за Специя при домакинското реми с Болоня. Двата тима завършиха при 2:2 в среща от петия кръг на Серия А. Родният национал имаше добри намеси в защита, но не успя да помогне на съотборниците си за постигането на втори успех през кампанията.

Болоня поведе с гол на Марко Арнаутович в 7-ата минута, но домакините направиха обрат с попадение на Симоне Бастони в добавеното време на първата част и автогол на Йерди Схаутен в 54-рата минута. В крайна сметка спряганият за играч на Манчестър Юнайтед австриец вкара второ попадение в 64-рата минута и оформи крайния резултат.

По този начин тимът на Христов се затвърди на 13-а позиция с 5 точки, докато противниковият тим е две позиции по-надолу и с толкова точки по-малко. За Специя предстои изключително тежко гостуване на Наполи, който заема първата позиция във временното класиране.

Ето какво пък направи Наполи вчера срещу Лацио!