Чиро Имобиле избухна и Лацио отново е в Топ 4 в Серия А

799 0

Лацио постигна важен успех с 2:0 при гостуването си на Салернитана от 23-тия кръг на Серия А!

Капитанът на "орлите" - Чиро Имобиле, отбеляза и двете попадения за своя тим през второто полувреме на мача, в който португалският специалист Пауло Соуса направи дебют начело на домакините.

Днес 32-годишният Имобиле отбеляза своя гол №191 в елита на Италия, с което изпревари легендата Курт Хамрин и вече е осми във вечната голмайсторска ранглиста на първенството!

В 88-ата минута Лацио спечели втора дузпа след нарушение на Дилан Броун срещу резервата Матео Канчелиери, който влезе на мястото на Имобиле. Защитникът получи жълт картон, но заради протестите си беше изгонен с втори такъв. Вратарят Сепе отрази удара от бялата точка на Луис Алберто, а при добавката испанецът пропусна на празна врата.

Успехът бе важен за Лацио, тъй като го изкачи на четвърто място в класирането с актив от 42 точки. Салернитана пък остана на 16-ата позиция с 21 пункта.

*Още новини за италиански футбол четете в SPORTLIVE.BG!