Аталанта влетя в топ 5 след разгромна победа над Фрозиноне

697 0

Колебливият през този сезон в Серия А - Аталанта, разгроми Фрозиноне в мач от 20-ия кръг на шампионата. Успехът с 5:0 изкачи "бергамаските" в топ 5 и им даде самочувствието, от което се нуждаят, за да спасят сезона си.

През първото полувреме домакините вкараха 3 попадения, при това в рамките на 6 минути. Още в 8' Теун Коопмайнерс откри резултата от дузпа, пет минути по-късно Сантана де Мораеш покачи на 2:0, а само минута след това Шарл Де Кетеларе оформи класическа преднина за своя тим.

Шарл Де Кетеларе Матео Руджери Аталанта

След почивката Аталанта нанесе още 2 удара, и двата в края. Първо в 83' се разписа и Давиде Дзапакоста, а в 90+1 халфът Емил Холм оформи крайното 5:0. Това бе десетата победа на синьо-черните през сезона в първенството.

Убедителният успех прати тима на Джан Пиеро Гасперини на пета позиция с 33 спечелени точки, а Фрозиноне остана 15-и с 19 пункта.