Ювентус взе скалпа и на Кротоне и дръпна със 7 точки на Рома

842 0

Ювентус хвърли известни усилия, но взе 3-те точки в историческата си първа среща с Кротоне в Серия А. "Бианконерите" се наложиха с 2:0, като първото попадение падна в 60-ата минута и бе дело на Марио Манджукич. Игуаин в 74-ата минута затвърди успеха на лидера в Серия А.

Ювентус започна в двубоя в променен състав, като в отбрана титуляр бе Леонардо Бонучи, но липсваха Киелини и Бардзали. Извън игра бе и Лихтщайнер.

Българскиятб национал в състава на Кротоне - Александър Тонев, беше титуляр и остана на терена цял мач.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на шампиона на Италия, а новакът в Серия А се бе окопал в своята половина и дебнеше за шансове.

В 23-ата минута Дибала отправи шут към вратата на Кордас, но стражът на Кротоне спаси без напрежение.

Ювентус изпусна невроятен шанс в самия край на първото полувреме. Стражът на домакините спаси шут на Пиаца, а изстрел на Игуаин бе избит от голлинията на Кротоне от защитник.

Гостите продължиха да търсят попадение веднага след подновяването на играта. Логичното се случи в 60-ата минута, когато Марио Манджукич успя да вкара от малък ъгъл и близка дистанция. В ситуацията Алвеш центрира, играч на Ювентус стреля акробатично, Кордас изби, но при добавката Манджукич беше безпогрешен - 1:0.

В 62-ата минута Джанлуиджи Буфон се раздвижи за първи път в мача и направи добро спасяване.

Ювентус продължи да доминира и в 74-ата минута успя да вкара втори гол и да сложи край на интригата в мача. Игуаин бе изведен в наказателното поле, финтира вратаря на Кротоне и вкара за 2:0.

Успехът позволи на "Старата госпожа" да дръпне със 7 точки на преследвача си Рома (57) и с 9 на третия Наполи.

Кротоне е в зоната на изпадащите - на 19-о място с едва 13 точки.