Рома се издъни срещу 15-ия в Серия А

1006 0

Италианският Рома загуби втория си мач под ръководството на Клаудио Раниери в първенството. "Вълците" загубиха с 1:2 като гости на СПАЛ в мач с 2 дузпи. Разликата между двата тима в класирането в Серия А е 10 позиции, но това не попречи за успеха на скромния италиански тим.

СПАЛ поведе в 22', след като Тиаго Чонек подаде на Мохамед Фарес, който с глава прати топката от близо в десния ъгъл на Олсен. Рома изравни от дузпа чак след почивката. Реферът свири 11-метров наказателен удар за гостите заради това, че Чонек задържа съперник. Дузпата бе превърната в гол от Диего Пероти - 1:1.

Пет минути по-късно обаче СПАЛ отново поведе, като получи шанса да изпълни дузпа също. Тя бе свирена заради грубо влизане на Жуан Гилерме, а Андреа Петаня стреля неспасяемо във вратата на Рома. Това бе и крайният резултат в мача. Рома е пети в класирането, а днешният им съперник е на 15-а позиция.