Рома надви Емполи в дебюта на Раниери (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС

994 0

Рома надделя над Емполи с 2:1 у дома в двубой от 27-и кръг на Серия А. Този мач стана първи за "вълците" под ръководството на новия треньор Клаудио Раниери.

Столичният тим поведе с ранен гол на Стефан Ел Шаарауи в 9-ата минута, но 180 секунди по-късно бранителят на Рома Жуан Жезус прати топката в собствената си врата. Победният гол отбеляза Патрик Шик в 33-ата минута. В 80-ата за втори жълт картон бе изгонен халфът на Рома Алесандро Флоренци, но домакините успяха да удържат преднината си.

Рома остава на пето място в класирането с 47 точки, а Емполи заема 17-а и е само на точка от зоната на изпадащите. В следващия кръг тимът на Раниери гостува на СПАЛ.