Милан повали Лацио и спря черната си серия

Снимка: Getty Images/Gulliver

961 0

Милан успя да спре негативната си серия от четири поредни мача без успех в Серия А. „Росонерите” победиха с минималното 1:0 гостуващия Лацио в своя дом „Сан Сиро”. По този начин съвсем затрудниха лациалите в битката им за топ 4.

Милан пък се завърна в четворката и е четвърти с 55 точки, точка повече пред петия Рома и две по-малко от третия Интер, който е и с мач по-малко. Единственият гол за миланския колос 79-ата минута, когато Франк Кесие порази противника след отсъдена дузпа за нарушение срещу Матео Мусакио.

След последния съдийски сигнал двата отбора стигнаха и до сблъсъци, след като двата отбора започнаха да се бутат и блъскат в средата на терена. Луиш Фелипе взимаше най-дейна роля, след като се ядоса на капитана Сусо, а всички футболисти на двата отбора побързаха да се хвърлят в защита на отборите си.