Късен гол спечели на Верона участие в Серия А (ВИДЕО)

1261 0

Тимът на Верона победи Читадела с 3:0 и спечели финалния плейоф за място в Серия А. Първата среща завърши с победа на Читадела с 2:0 и Верона се добра до промоцията с общ резултат 3:2.

Матия Закани откри резултата в 27-ата минута, а Самуел Ди Кармине удвои преднината в 69-ата. Автор на третия гол за Верона стана Карим Лариби в 83-ата минута. Гостите завършиха мача с девет човека - за втори червени картони терена напуснаха Лука Пароди (62`) и Федерико Проя (77`).

Верона се присъединява към вече класиралите се Бреша и Лече. От елита изпаднаха Киево, Фрозиноне и Емполи.