В Борусия Дортмунд треперят за Ерлинг Холанд

1587 0

Голямата звезда на Борусия Дортмунд Ерлинг Холанд получи контузия по време на мача от Бундеслигата срещу Хофенхайм. Норвежецът се разписа още в 6-ата минута за победата с 3:2, но в средата на второто полувреме трябваше да бъде заменен принудително.

Така в 63-ата минута наставникът Марко Розе изненадващо замени Холанд с полузащитника Аксел Витсел. Смяната се оказа удачна и вестфалци удържаха успех. Все още не е известно за какъв период от време Холанд ще отсъства от терена.

Нападателят е един от най-желаните футболисти от европейските грандове, които го следят под око. В края на сезона в контракта на Холанд ще се активира клауза, според която той може да подпише с който и да е отбор за 75 милиона евро.

21-годишният Холанд има 56 гола в 57 мача в Бундеслигата за Борусия. През този сезон той вкара 23 гола в 20 мача във всички турнири. Подробен репортаж от срещата с Хофенхайм прочетете тук.