Шокиращо: Борусия Дортмунд "хвърли кърпата" в турнира за Купата на Германия

2032 0

Отборът на Борусия Дортмунд допусна шокираща загуба с 1:2 при гостуването си на втородивизионния Санкт Паули и напусна турнира за Купата на Германия още на осминафиналната му фаза, въпреки че през миналия сезон грабна трофея.

Още в 4-ата минута Санкт Паули излезе напред в резултата, а точен бе Етиен Аменийдо, който прати топката в левия ъгъл на Грегор Кобел. Кошмарът за Дортмунд стана пълен пет минути преди края на полувремето, след като Аксел Витсел и вкара автогол за 0:2.

В 58-ата минута Ерлинг Холанд върна "жълто-черните" в мача, реализирайки дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка, но до края на срещата Дортмунд така и не успя да застраши сериозно противниковата врата и се сбогува с турнира!