Титлата лети към Дортмунд! Алер с два гола праща Борусия на върха (ВИДЕО)

2168 0

Борусия Дормунд не сгреши при ключовото си гостуване на Аугсбург по време на предпоследния 33-ти кръг от Бундеслигата и се наложи с 3:0!

По този начин "жълто-черните" се изкачиха отново на върха във временното класиране и ще имат две точки аванс пред Байерн Мюнхен по време на решаващия последен кръг.

В събота Борусия ще приеме Майнц на "Сигнал Идуна Парк", докато баварците ще трябва да се справят с визитата си на Кьолн с надеждите, че "жълто-черните" ще загубят.

Възпитаниците на Тухел са в серия от 11 поредни титли. Днес Себастиан Алер доближи своите съотборници до големия успех, след като реализира в 59-тата и 84-тата минута. Третото попадение пък падна в добавеното време чрез Бранд.

Домакините играха от 38-мата минута с човек по-малко, след като Удуокай бе изпратен към съблекалните с директен червен картон.

Следете заключителните мачове в Бундеслигата със SportLive.bg!