"Вълците" бяха разкъсани от Борусия Дортмунд: Байерн е доближен на 1 точка

1073 0

Борусия Дортмунд буквално разби един от претендентите за топ 4 и отново доближи Байерн Мюнхен на само 1 точка. Волфсбург бе сломен у дома с разгромното 0:6, като по този начин "вълците" остават на цели десет точки от четвъртото място, на което в момента е Унион Берлин (същия брой точки има и петият Фрайбург).

Домакините заслужиха успеха си, след като имаха предимство по всяко едно отношение от играта. При ударите то бе особено сериозно - над два пъти повече. До голяма степен мачът бе предрешен още след първото полувреме, а след час игра започна да става заплашително за гостите.

Карим Адейеми, Себастиан Алер и Дониел Мален осигуриха класически аванс за Борусия Дортмунд още на почивката. Джуд Белингам и отново Карим Адейеми пък бяха точни в рамките на пет минути на старта на втората част.

Адейеми бе изключително близо и до своя хеттрик в сблъсъка. Сред възможностите, които имаше да го стори, бе и една изпусната дузпа в 65-ата минута. Той бе заменен от Джовани Рейна четири минути след това.

До трите попадения се доближи и Джуд Белингам, след като се възползва от асистенция на Юлиан Брандт три минути преди края на редовното време. Все пак и англичанинът не съумя да запише хеттрик.

В следващия кръг Борусия Дортмунд посреща у дома Борусия Мьонхенгладбах (13.05), докато Волфсбург ще има домакинство срещу Хофенхайм на същата дата.