Мечтата в Бундеслигата остава жива: Дортмунд с 4 гола за полувреме срещу Мюнхенгладбах (ВИДЕО)

1246 0

Борусия Дортмунд надви с 5:2 Борусия Мюнхенгладбах в дерби от 32-рия кръг на Първа Бундеслига. По този начин "жълто-черните" остават в борбата за титлата, след като успехът приближи клуба на точка от Байерн Мюнхен.

В герои за победителите се превърнаха Мален, Белингам и Алер, които реализираха четири попадения между 5-тата и 32-рата минута, докато Рейна добави още едно, дълбоко в добавеното време.

Всичко започна чрез нидерландеца, като английската суперзвезда удвои след 18 минути игра от дузпа. 120 секунди по-късно падна първото попадение на Алер, което бе последвано отново от негово, последно за първата част - в 32'.

Още след полувремето всичко на "Сигнал Идуна Парк" изглеждаше предрешено, но домакините допуснаха груби грешки, след които регионалният съперник отбеляза две попадения чрез Бенсебайни от дузпа в 75' и 10 минути по-късно Щиндл увеличи напрежението.

Крайното 5:2 оформи Рейна дълбоко в добавеното време, след като домакините създадоха разбъркване в противниковото наказателно поле след статично положение.

Това бе 13-о поражение за гостите от началото на кампанията в надпреварата, което ги оставя на 11-о място с 39 точки.

Следете всичко около борбата за титлата в Бундеслигата със SportLive.bg!