Шок за Байерн Мюнхен: РБ Лайпциг спечели дербито и Дортмунд с огромни шансове (ВИДЕО)

2061 0

Байерн Мюнхен се сгромоляса в предпоследния кръг на Бундеслигата, след като загуби домакинството си на РБ Лайпциг с 1:3. "Биковете" постигнаха същински обрат насред "Алианц Арена" и си гарантираха място в Шампионска лига.

Ситуацията за баварците обаче е кошмарна, след като вече разполагат само с точка преднина пред втория Борусия Дортмунд, който утре гостува на Аугсбург и при победа ще влезе в последния кръг от първа позиция.

Възпитаниците на Томас Тухел стигнаха до същински провал, след като започнаха срещата по най-добрия начин срещу добрия съперник - с попадение на Сердж Гнабри след 25 минути игра.

"Биковете" обаче меко казано сразиха съперника си през втората част, когато реализираха три безответни попадения, две от които от дузпа. Първо Лаймер изравни в 65-тата минута, а до края Нкунку и Собослай вкараха през 10 минути - 76' и 86'.

Следете голямата драма в Бундеслигата със SportLive.bg!