Левандовски наказа Борусия Дортмунд и направи Байерн Мюнхен супершампион на Германия

3646 0

Отборът на Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия, след като победи Борусия Дортмунд с резултат 1:3 като гост. Голмайсторът на баварците Роберт Левандовски не пощади бившия си клуб и записа два гола и една асистенция на "Сигнал Идуна Парк".

В края на първата част Байерн успя да поведе в резултата с гол на Левандовски, който се възползва от подаване на Серж Гнабри. След почивката баварците упражниха ранен натиск, който им удвои преднината. Левандовски намери Томас Мюлер, а германецът се разписа.

В 64-ата минута Марко Ройс намали изоставането на Борусия, възползвайки се от асистенция на Джуд Белингам. Десет минути по-късно обаче отново Левандовски се оказа точен за баварците, оформяйки крайното 1:3.