Германия би Англия на дузпи и стигна финала на Евро 2017 (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/Getty Images

1478 0

Германия победи Англия с 4:3 след дузпи на стадиона и се класира за финала на европейското първенство до 21 години в Полша. Там ще се изправи срещу победителя от двойката между Испания и Италия.

В редовното време и продълженията срещата завърши при резултат 2:2. Младежкият тим на Германия поведе с гол на Дейви Зелке в 35', но само 6 минути бяха необходими на англичаните да изравнят чрез Демарай Грей. Малко след почивката направиха и пълен обрат с гола на Тами Ейбрахам. До края на редовното време германците имаха инициативата, но стигнаха само до изравнителен гол, дело на Феликс Плате.

При дузпите Герхард изпусна първи от германците при втория им удар от бялата точка, но веднага след него сгреши и Тами Ейбрахам от англичаните. При петата решителна дузпа Амири се разписа за Маншафта, а Нейтън Редмънд пропусна за "Трите лъва", които отпаднаха от надпреварата.