Борусия Дортмунд се върна в правия път, ново попълнение донесе 3-те точки с дебютен гол (ВИДЕО)

1439 0

Борусия Дортмунд се върна към победите в немската Бундеслига, надигравайки като гост Херта с минималното 1:0 в мач от 4-ия кръг на първенството!

Миналата седмица играчите на Един Терзич допуснаха шокиращ обрат у дома си от Вердер Бремен, въпреки че водеха с 2:0 до 89-ата минута.

Днес "жълто-черните" се върнаха в правия път, тръгвайки си с 3 точки от Берлин. Автор на единственото попадение в срещата бе лятното попълнение Антони Модест, който откри головата си сметка за Борусия в 32-ата минута, разписвайки се ефектно с глава след центриране на Салих Йозджан от десния фланг.

Video edited on Kapwing

Преди гола на Модест, Марко Ройс и Йозджан нацелиха по една греда, а до полувремето Оливер Кристенсен отрази няколко точни удара във вратата на Херта. В 78-ата минута домакините можеха да изравнят, но изстрелът на Марко Рихтер закачи леко напречната греда.

Със спечелените три точки, Борусия Дортмунд събра актив от 9 и вече е на пето място във временното класиране, а Херта все още един само 1 пункт и е на предпоследната 17-а позиция! В следващия кръг Борусия приема Хофенхайм (2 септември), а столичани ще гостуват на Аугсбург (4 септември).

Ето и останалите резултати от съботния следобед в Германия:

РБ Лайпциг 2:0 Волфсбург

Майнц 0:3 Байер Леверкузен

Хофенхайм 1:0 Аугсбург

Шалке 1:6 Унион Берлин

*В 19:30 ч. българско време започва мачът Байерн Мюнхен - Борусия Мьонхенгладбах!