Борусия Дортмунд разкости Айнтрахт Франкфурт и излезе с едни гърди пред Байерн Мюнхен в битката за титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

2447 0

Борусия Дортмунд разби само с 4:0 Айнтрахт Франкфурт в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. Хората на Един Терзич доминираха тотално на терена на „Сигнал Идуна Парк“, а успехът ги изведе начело в класирането след поредната шокираща издънка на Байерн Мюнхен по-рано днес.

„Жълто-черните“ играха с голямо настроение пред препълнените трибуни и не оставиха никакви шансове на съперника си. Джуд Белингам откри резултата в 19-ата минута, Дониел Мален заби две попадения в 24-ата и 66-ата минута, а между тях се разписа и Матс Хумелс в 41-ата.

Така Дормунд оглави временното класиране с актив от 60 точки, изпреварвайки с 1 точка Байерн Мюнхен. До края остават 5 кръга, а битката между двата отбора се очаква да бъде ожесточена до края на сезона. Айнтрахт остава на 9-ата позиция с 42 пункта.

Домакините започнаха мощно двубоя, а „орлите“ удържаха натиска в началните минути. В 19-ата обаче Джуд Белингам откри резулатата. Английският национал получи топката от Бранд и от дъгата на пеналта матира Кевин Трап – 1:0.

Дониел Мален удвои преднината на „жълто-черните“ само 5 минути по-късно. Адейеми свали с глава топката в пеналта, където нидерландският нападател нямаше как сгреши – 2:0.

Video edited on Kapwing

Матс Хумелс с глава вкара за 3:0 в 41-ата минута. Той се разписа след центриране на Рафаел Герейро. Почивката дойде при този резултат.

В 66-ата минута Мален нокаутира гостите с втория си гол в срещата. Той получи отличен пас в коридор и преодоля Трап за крайното 4:0.

След като всичко се изясни, домакините видимо понамалиха темпото. Така до края не се стигна до нови попадения.