Страхотен гол на Дъглас Коста донесе трудна победа на Байерн (ВИДЕО)

888 0

Германският шампион Байерн Мюнхен спечели трудно победа с 1:0 в гостуването си на Дармщад в мач от 15-ия кръг на германската първа Бундеслига, който се игра на "Йонатан Хаймес Щадион".

Шампионите трудно се справяха с подредената защита на последния във временното класиране и едва в началото на втората част Томас Мюлер отправи първия точен удар в мача, но вратарят спаси.

Двайсетина минути преди края на редовното време Дъглас Коста вкара единствения гол със страховит снаряд от дистанция. Бразилецът изстреля топката с левия крак и реализира с помощта на напречната греда.

Така Байерн събра 36 точки и се върна на върха, докато Дармщадт остава на дъното с осем пункта, допускайки седма поредна загуба.

Дармщадт - Байерн Мюнхен 0:1

0:1 Дъглас Коста - 71'

Дармщадт: Есер, Нимайер (Чолак - 78'), Зулу, Федецкий, Холанд, Вранчич, Гондорф, Сиригу, Розентал (Юнгвирт - 65'), Хелер, Шиплок (Обина - 91')

Байерн Мюнхен: Нойер, Хумелс, Мартинес, Алаба, Рафиня, Видал (Рибери - 69'), Алонсо, Тиаго, Коста (Ренато - 92'), Мюлер (Кимих - 80'), Левандовски

Douglas Costa Goal HD - Darmstadt 0-1 Bayern... by gashieliesaa