Олимпик Лион дръзна да вкара на ПСЖ и последва тотален разгром за Купата на Франция

Снимка: Guliver/GettyImages

1609 0

Отборът на ПСЖ разгроми Олимпик Лион с 1:5 като гост в мач от полуфиналите за Купата на Франция и се класира за големия финал в надпреварата. Домакините дръзнаха да отбележат първи попадение в срещата, което единствено ядоса хората на Томас Тухел и последва футболно показно до края на мача.

В 11-ата минута Мартин Терие откри за Лион, а само четири минути по-късно Килиан Мбапе изравни за парижани. До края на полувремето резултатът остана непроменен, но през втората част всичко се преобърна за тима на Олимпик.

В 61-вата минута Фернандо Марджал бе изгонен, след като получи втори жълт картон за игра с ръка в наказателното поле. От последвалата дузпа Неймар не сбърка и изведе ПСЖ напред в резултата. В 70-ата минута Килиан Мбапе вкара за 1:3.

В 82' Пабло Сарабия също се разписа, а в самия край на срещата Мбапе вкара трето попадение, оформяйки своя хеттрик в срещата. На финала ПСЖ очаква победителя от срещата Сент Етиен - Рен, която ще се изиграе в четвъртък вечер.