Луда, но и възможна теория: Неймар си изкарал нарочно червен картон с ПСЖ - има цел

3846 0

Неймар си изкара червен картон при завръщането си за ПСЖ. Френският шампион спечели с 2:1 срещу Страсбург с дузпа, вкарана от Килиан Мбапе в последните минути. Преди това обаче Неймар остави тима си с човек по-малко след два бързи жълти картона.

Официалните предупреждения бяха раздадени в рамките на минута, а второто бе много глупаво - заради опитана симулация, с която да си спечели дузпа (въпреки че е наясно, че има ВАР система, която ще отмени потенциално такова решение на главния съдия, ако той бъде подведен).

Това породи спекулации, че всъщност бразилецът е искал да бъде изгонен и го е постигнал умишлено. Теорията звучи налудничава, но можем да си спомним как Неймар "изчезва" за рождения си ден около 5-и февруари.

В случая спекулациите са насочени към това, че бразилецът иска да си прекара хубаво на Нова година, без да има мач още на следващия ден (в неделя, 1-ви януари, парижани гостуват на Ланс от 21:45 часа българско време).

След мача треньорът на ПСЖ опита да оправдае Неймар, но и призна, че бразилецът е симулирал.