С човек по-малко Франция надви Англия в голово шоу (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images/Gulliver

1070 0

Отборът на Франция с човек по-малко се наложи над Англия с 3:2 в контролна среща, която се игра на "Стад дьо Франс" в Париж пред 75 000 зрители.

Преди началото на мача играчите на двата тима и публиката почетоха паметта на жертвите от атентатите в Манчестър и Лондон с едноминутно мълчание.

Хари Кейн в деветата минута даде преднина на островитяните, след като бе изведен на чиста позиция от Райън Бертранд. Самюел Юмтити възстанови равенството в 22-ата минута, а в края на полувремето Джибрил Сидибе даде преднина на "петлите".

В самото начало на втората част Рафаел Варан получи червен картон за нарушение срещу Деле Али, а Кейн изпълни точно отсъдената дузпа и изравни резултата. С човек по-малко французите все пак стигнаха до победен гол, автор на който стана Усман Дембеле в 78-ата минута.

Това пък бе първото поражение за Англия, откакто начело на отбора е Гарет Саутгейт.