Зума: Впечатлен съм от това, което виждам от Тиаго Силва


Зума: Впечатлен съм от това, което виждам от Тиаго Силва
Снимка: Gulliver/GettyImages

1747 0

Бранителят на Челси Курт Зума е впечатлен от новото попълнение на лондончани Тиаго Силва, като заяви, че няма търпение да се учи от бразилеца. „Сините“ привлякоха Силва със свободен трансфер в края на август, след като 36-годишният футболист напусна Пари Сен Жермен със свободен трансфер.

От ПСЖ така и не предложиха нов договор на дългогодишния си капитан, но това даде шанс на бразилеца да продължи кариерата си на високо ниво в отбора на Франк Лампард. Курт Зума е впечатлен от това, което е видял от Силва до момента и се надява да придобие все повече от опита на ветерана до края на сезона. „Още от момента, в който Тиаго Силва прекрачи вратата на базата Кобъм, той започна да дава съвети на играчите около него. Държи се много добре с хората около него и ясно си личи, че той има много добри лидерски качества. Всички посрещнахме Тиаго в отбора и сме много щастливи, че той е сред нас в Челси. Нямам търпение да работя с Тиаго и смятам, че много от хората в отбора се чувстват по същия начин. Развълнувани сме да играем с него и да се учим от него“, заяви Курт Зума пред официалния сайт на Челси.

Тиаго Силва и Курт Зума играха заедно в сърцето на отбраната на тима при победата с 4:0 над Кристъл Палас в последния кръг на Висшата лига. През уикенда за Челси предстои ново домакинство, този път на Саутхемптън.

А ето кой бранител на "сините" е разочарован, че не получава достатъчно шансове в клуба.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички