1843 0

Отборът на Ливърпул постигна много труден успех над Уест Хям след късен гол на резервата Диого Жота. Няколко минути по-рано обаче друг гол на Жота бе отменен след намесата на ВАР, а това решение отново породи спорове дали мърсисайдци не са били ощетени, каквито претенции имаха и в предишните си няколко мача.

"Червените" имаха претенции към решения на ВАР още в дербито с Евертън, като дори отправи жалба до Висшата лига. Спорно решение на ВАР беляза и предишния мач на Ливърпул в шамионата - срещу Шефилд Юнайтед, когато "червените" отново се нуждаеха от отбрат (видео и подробности тук).

В днешния двубой, и по-конкретно в 77-ата минута, Садио Мане стреля към вратата на Фабиански, който спаси, а сенегалецът опита да направи добавка. В опита си да достигне до топката Мане посегна с крак, а Фабиански се хвърли върху него, като кракът на Мане остана под тялото на вратаря.

Топката "избяга" при Диого Жота, който се разписа, а съдията зачете попадението. ВАР обаче преразгледа ситуацията и след известно време посъвества главния арбитър Кевин Френд сам да прегледа повторенията и да прецени. Френд реши, че има нарушение на Мане срещу Фабиански и отмени гола на Жота. Дали имаше фаул - преценете сами от видеото (7:30 мин.).

С победата над Уест Хям Ливърпул постигна няколко впечатляващи рекорда (подробности четете тук).