2828 0

Отборът на Челси успя да победи мексиканския Америка в контролна среща, която се игра в ранните часове на днешния ден (17 юли). Лондончани надвиха своя съперник с 2:1, но този мач ще бъде запомнен с куриозния автогол на звездата на "сините" Рийс Джеймс.

В 60-ата минута на срещата, при аванс от 1:0 за Челси, Рийс Джеймс реши да върне топката към вратаря Маркос Бетинели. Защитникът обаче вероятно не видя къде точно се намира британецът, пращайки кълбото към него по доста неудобен начин, а то в крайна сметка, се озова в собствената му мрежа.

За щастие на Джеймс, отново Мейсън Маунт успя да спаси "сините" от подобно срамно равенство с изключителен гол в 83' минута. Първото попадение за състава на Томас Тухел пък отбеляза германецът Тимо Вернер.