Уест Хям изпоти Манчестър Сити, но "гражданите" взеха своето, а Холанд пак вкара (ВИДЕО)

2694 0

Английският и европейски клубен шампион Манчестър Сити изпита сериозни затруднения при визитата си на Уест Хям. Все пак, "гражданите" взеха своето от "Олимпийския стадион", грабвайки трите точки след 2:1.

Резултата в 36-ата минута откри Уърд-Праус. До края на първата част отговор от "небесносините" липсваше. Това обаче стори Жереми Доку само минута след подновяването на играта. Пълния обрат осъществи Бернардо Силва в 76-ата минута.

* През последните 4 сезона единствено 3 мача от Висшата лига предоставиха над 7 точни удари през първото полувреме на двубоя. Един от тях бе именно този между Сити и Уест Хям. Останалите 2 са Астън Вила - Тотнъм през миналата година и отново "шпорите" срещу Шефийлд в този кръг.

Успехът изведе момчетата на Пеп Гуардиола начело в класирането с актив от 15 точки. "Чуковете" от своя страна останаха извън Топ 5 с 10 пункта на сметката си.

На английския шампион предстои двубой срещу Цървена Звезда във вторник при откриването на сезона в Шампионска лига. Уест Хям пък домакинства на Бачка Топола в четвъртък в среща от Група "А" на Лига Европа.

Първите 10 минути от мача започнаха равностойно. Сити все пак се установи в половината на опонента си трайно от самото начало, но разчиташе на центрирания и дълги подавания, с които отбраната на домакините се справяше.

Изумителен пропуск направи суперзвездата на домакините Ерлинг Холанд. В 15-ата минута норвежецът получи прекрасно подаване от Йошко Гвардиол, оставайки сам с топка в крака пред празна врата. Той обаче някак не вкара.

Съперникът отговори с мигновена атака, довела до корнер. При центрирането от него Боуен директно насочи коженото кълбо към вратата на Едерсон. То бе отклонено от Сойчек, но като по чудо нямаше никой, който да го засече от втора позиция.

След половин час игра статистиката категорично говореше в полза на Сити. Възпитаниците на Пеп Гуардиола владееха топката в 75% от времето, отправяйки 6 точни удари срещу 0 на съперника.

ГОООЛ! Владимир Цоуфал напредна отдясно, центрирайки прекрасно топката на главата на Уорд-Праус, който плонжира и вкара в шести пореден мач.

Отново на сантиметри Уест Хям се спаси от това да инкасира попадение във вратата си. Пак Холанд получи блестящо подаване от Доку и за втори път не съумя да нацели добре топката. (42')

ГОООЛ! Само 2 минути след подновяването на играта "гражданете" се върнаха в мача. Жереми Доку предприе самостоятелен рейд, нахлувайки отдясно и възстановявайки паритета с хубав фалцов удар. Това бе и първото му попадение с екипа на английския колос.

Още в 52-рата минута "небесносините" можеха да обърнат нещата в своя полза. Хулиан Алварес стреля силно от пряк свободен удар, но намери страничната греда.

В 65-ата минута Йошко Гвардиол пробва рефлекса на Ареола с красив фалцов удар извън наказателното поле. Стражът не разочарова, плонжирайки и изкарвайки в корнер.

ГОООЛ! Манчестър Сити осъществи пълен обрат в 76-ата минута. Бернардо Силва се разписа. Португалецът стреля отдясно с ляв крак в долния ляв ъгъл, за да изведе "гражданите" напред!

ГОООЛ! Ерлинг Холанд най-после се окопити и успя да отбележи дежюрния си гол. В 86-ата минута норвежецът получи пас от Силва и с хубав шут в обратния десен ъгъл направи 1:3.

При такъв резултат и завърши срещата. Така "гражданите" оглавиха таблицата с 15 точки, а "чуковете" останаха шести с 10 на сметката си.

СЪСТАВИ

Уест Хем: Ареола, Цоуфал, Зума, Агер, Емерсон, Алварес, Уорд-Праус, Соучек, Пакета, Боуен, Антонио

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Аканджи, Диаш, Гвардиол, Родри, Бернардо, Доку, Фоудън, Алварес, Холанд

"Гражданите" са лидер с 12 точки, като след тях има четири тима, които имат по 10 пункта. Един от тях е именно днешният им съперник. Уест Хям вече записа престижни победи срещу Челси и Брайтън, който се намира в чудесна форма.

Домакините от Лондон нямат проблеми с наказани или контузени футболисти. За Сити Кевин де Бройне е аут с по-дългосрочна контузия. Джак Грийлиш, Матео Ковачич и Джон Стоунс пък до последно бяха под въпрос.

В последните пет сблъсъка между тези съперници във всички турнири Сити е побеждавал три пъти. Останалите две срещи за завършвали наравно, като една от тях бе за Купата на Лигата, където след дузпи Уест Хям сломява Сити.