Уест Бромич измъкна точка от Манчестър Сити във Висшата лига

1182 0

Английският гранд Манчестър Сити изненадващо не успя да победи Уест Бромич след равенство 1:1 като домакин в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" първи вкараха гол, но допуснаха да бъдат изравнени, а след това така и не успяха да вкарат второ попадение.

В 30-ата минута Рахим Стърлинг подаде към Илкай Гюндоган в наказателното поле, който се разписа за Сити. 13 минути по-късно обаче Рубен Диаш си отбеляза автогол и "дроздовете" изравниха резултата.

През втората част Сити имаха няколко отлични шанса да си върнат преднината, особено в края на мача, но се задоволиха с точката. След равенството "небесносините" са шести с 20 пункта - на пет точки от лидерите Тотнъм и Ливърпул. Уест Бромич са 19-ти със 7 пункта.