След късна драма Уулвърхямптън "излъга" Челси и ги отдалечи от върха във Висшата лига

1200 0

Отборът на Уулвърхямптън записа впечатляващ обрат срещу Челси и победи с резултат 2:1 като домакин в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. "Сините" поведоха в началото на втората част, но допуснаха пълен обрат след късен гол в добавеното продължение на срещата.

В 49-ата минута намиращият се в отлична форма Оливие Жиру откри за гостите от Лондон, но радостта им се съхрани до средата на полувремето, когато Уулвс отвърна на удара. Даниел Поденс се разписа и изравни резултата. В 95-ата минута на мача пък Педро Нето донесе 3-те точки на своя отбор.

С победата Уулвс се изкачи до деветото място в подреждането с актив от 20 точки. Челси пък пропусна възможността да се изравни по точки с лидерите Тотнъм и Ливърпул, оставайки с 22 пункта на петото място. В следващите два кръга за "сините" предстоят две лондонски дербита - срещу Уест Хям и Арсенал.