Трудна победа с гол в 89' прати Астън Вила под върха, Евертън буксува отново

863 0

Астън Вила спечели домакинския си мач срещу Бърнли от 20-ия кръг на Висшата лига, макар и трудно. Тимът, воден от Унай Емери, се наложи с 3:2 и се настани на второто място в класирането, събирайки толкова точки, колкото и лидерът Ливърпул. Успехът дойде в 89-ата минута след попадение от дузпа.

Астън Вила поведе в 28-ата минута, когато Лиън Бейли пое подаване на Оли Уоткинс в наказателното поле и откри резултата. Бърнли изравни само 2 минути по-късно, когато Дара О'Шей "сервира" на Зеки Амдуни и той отбеляза с удар от близко разстояние.

Три минути преди почивката бирмингамци отново си върнаха преднината, след като Уоткинс този път намери Муса Диаби в наказателното поле и той прониза долния ляв ъгъл на гостите за 2:1.

Дванадесет минути след подновяването на играта Бърнли остана с човек по-малко, след като Сандер Берге получи втори жълт картон и пое към съблекалните. Той бе санкциониран заради грубо нарушение.

Въпреки че бяха с човек повече, Вила допуснаха изравняване. Това се случи в 72-ата минута, когато Лайл Фостър проби и стреля от вътрешността на наказателното поле, за да направи резултата 2:2.

Все пак домакините стигнаха до победата в последните минути. В 87' реферът свири дузпа за Астън Вила заради това, че Аарън Рамзи повали с влизане в краката му играч на "виланите". С изпълнението на дузпата се зае Дъглаш Луис, който прати топката под напречната греда - 3:2.

Бърнли остава на предпоследната 19-а позиция в класирането със само 11 точки в актива си.

"Вълците" поведоха в 25' с попадение на Макс Килман от вътрешността на наказателното поле. Вторият гол падна след почивката - в 53' Хи-Чан Хуан намери прецизно Матеуш Куня, който не сгреши - 2:0.
Осем минути по-късно Уулвърхемптън удари греда, но секунди по-късно вкара третото си попадение в срещата. Негов автор беше Крейг Доусън. Голът беше прегледан с ВАР заради съмнения за засада и зачетен след това.

Уулвърхемптън пък разби Евертън с 3:0 и удължи серията им до 3 поредни загуби в първенството. "Карамелите" остават на 17-а позиция, а "вълците" запазиха 11-ото си място в класирането.