Тотнъм се измъчи, но гол от дузпа остави жива мечтата за Шампионска лига

1230 0

Тотнъм се измъчи, но победи 1:0 Бърнли в среща от 37-ия кръг на Висшата лига. Хората на Антонио Конте спечелиха трите важни точки след гол от дузпа. В герой се превърна Хари Кейн, който я реализира.

Така „шпорите“ се изкачиха на заветното 4-то място, събирайки актив от 68 точки, с две повече от Арсенал. Артилеристите обаче още не са изиграли мача си от този кръг. Бърнли засега остава над чертата, на 17-ата позиция с 34 точки, но все още не могат да се чувстват сигурни за мястото си в английския елит.

Домакините не успяваха да стигнат до попадение. В крайна сметка в 4-ата минута на добавеното време Ашли Барнс игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Кевин Френд отсъди дузпа. ВАР разгледа подробно ситуацията в потвърди решението. Кейн стреля безпощадно.

След почивката не се стигна до нови попадения. Така Тотнъм продължава да битката си за участие в Шампионската лига.