Шоу и драма в Лондон! Тотнъм възкръсна, но подели точките с Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

10532 0

Тотнъм и Манчестър Юнайтед изиграха спиращ дъха мач, но не успяха да се победят в среща от 33-ия кръг на Висшата лига. Двата тима завършиха 2:2, след като „шпорите“ изоставаха с 2 гола, но стигнаха до точката при дебюта на новия си временен мениджър Райън Мейсън.

„Шпорите“ показаха характер и опитаха да се реваншират пред своите фенове след позорната загуба с 1:6 при визитата на Нюкасъл в предишния кръг. Преди това те ги разочароваха и у дома срещу опашкаря Борнемут. Ман Юнайтед пък приключи успешната си серия от три поредни успеха във Висшата лига, при това със суха мрежа.

Джейдън Санчо в 7-ата минута и Маркъс Рашфорд с 16-ия си гол от началото на сезона, реализиран в 44-ата минута, дадоха солидна преднина на „червените дяволи“ преди почивката в този сблъсък с две лица. След антракта домакините излязоха като преобразени и овладяха инициативата. Първо Педро Поро ги върна в мача в 56-ата минута, а Хюн Мин Сон в 79-ата минута фиксира крайното 2:2.

Още след попадението на Поро, Бруно Фернандеш направи фрапантен пропуск, след като останал сам срещу Форстър нацели напречната греда. Отлична възможност за „шпорите“ пък пропиля Ерик Дайър.

Феновете на Тотнъм от своя страна ясно демонстрираха отношението си към ръководството на клуба по време на мача. Привържениците издигнаха и куп протестни транспаранти, включително и срещу президента Даниел Леви.

Като цяло и двата тима профукаха доста положения и всеки от тях имаше шанс да се поздрави с пълния успех. В крайна сметка обаче те поделиха точките.

Така Манчестър Юнайтед събра актив от 60 точки и заема четвъртата заветна позиция. Тотнъм е пети с 54 точки и продължава битката за участие поне в Лига Европа.

Тотнъм започна сравнително плахо двубоя и не приложи домакински натиск в началните минути.

ГОООЛ! Манчестър Юнайтед откри резултата още с първата по-добра атака в мача и респективно дебютен удар към една от двете врати. Рашфорд изведе отлично Джейдън Санчо, който нахлу в пеналта и матира Форстър – 0:1 в 7-ата минута.

Video edited on Kapwing

Домакините отговориха със две слизания към вратата на Де Хеа от страна на Ричарлисон. В 13-ата минута Рашфорд изпълни фал от около 25 метра, но би покрай вратата. Последва слаб удар на Ричарлисон.

„Червените дяволи“ едва не удвоиха в преднината си в 19-ата минута. Рашфорд стреля, Форстър изби, но топката попадна у Санчо, който шутира към опразнената врата, ала в сетния миг Перишич изби с глава пред голлинията.

В 25-ата минута Бруно Фернандеш шутира сравнително слабо, но Форстър се затрудни. В тези минути всяка атака на гостите вещаеше сериозна опасност.

Поро центрира от корнер в 29-ата минута. Перишич на близката греда стреля, но Де Хеа отрази.

В рамките на 2 минути Форстър на два пъти се справи с удари на Маркъс Рашфорд. Първо в 39-ата минута стражът изби с крак изстрел на нападателя от малък ъгъл, а 120 секунди по-късно спаси негов шут от дъгата на пеналта.

Домакините отговориха с удар на Перишич. Кейн изведе хърватина отляво, а той би, но Де Хеа показа рефлекс и спаси.

ГОООЛ! В 44-ата минута гостите удвоиха преднината си. Маркъс Рашфорд получи отличен пас, нападателят напредна, финтира Ерик Дайър и със страхотна тупалка разстреля Форстър – 0:2.

След антракта лондончани излязоха на терена доста по-мобилизирани. Промяната в игровото им поведение доведе до търсения ефект.

ГОООЛ! Педро Поро вкара да 1:2 в 56-ата минута. Перишич направи типичен пробив отляво и прати топката в пеналта към Хари Кейн. Голаджията на „шпорите“ пробна шут, който бе блокиран. Кълбото обаче попадна на крака на Педро Поро, който от 12-13 метра матира Де Хеа – 1:2.

Няма и 60 секунди по-късно Ериксен изведе перфектно Бруно Фернандеш. Португалецът излезе сам срещу Форстър, но вместо да прати топката в мрежата, тресна напречната греда. След това Бисака с глава не успя при добавката да преодолее стража.

В следващите минути домакините пробваха натиск и отправиха няколко удара по посока на вратата на Де Хеа.

В 69-ата минута Ерик Дайър направи фрапантен пропуск от 5-6 метра. Той се озова непокрит след центриране отляво, но ударът му с глава мина на метър от лявата греда.

В 75-ата минута Хари Кейн стреля от дъгата на пеналта, но доста слабо и не затрудни Де Хеа.

ГОООЛ! Тотнъм стигна до изравняване в 79-ата минута. Кейн получи отдясно, напредна и центрира в пеналта, където на далечната греда оставеният непокрит Сон отблизо вкара за 2:2.

До края не паднаха повече попадения и двата отбора поделиха точките в този двубой с две лица.

СЪСТАВИ

Тотнъм: Форстър, Ромеро, Дайър, Поро, Ленгле, Хойбиерг, Скип, Перишич, Сон, Кейн, Ричарлисон

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Линдельоф, Шоу, Далот, Уан-Бисака, Каземиро, Ериксен, Фернандеш, Антони, Санчо, Рашфорд

Тотнъм бе поразен с 1:6 като гост на Нюкасъл в неделя (23 април). "Шпорите" допуснаха 5 гола за 20 минути игра, а ден след края на срещата управата на тима освободи временния наставник Кристиан Стелини и назначи на негово място Райън Мейсън.

Манчестър Юнайтед пък постигна важна победа след изпълнение на дузпи срещу Брайтън, което осигури място на "дяволите" на финала за ФА Къп, където момчетата на Ерик тен Хаг ще срещнат градския съперник Сити на "Уембли".

Последната среща между Юнайтед и Тотнъм завърши с успех за "дяволите" на "Олд Трафорд" с 2:0 през октомври миналата година. Тогава точни бяха Фред и Бруно Фернандеш.