Шефилд поизмъчи Сити, но "гражданите" все пак се поздравиха с успеха

Снимка: Gulliver/GettyImages

976 0

Отборът на Манчестър Сити постигна победа при гостуването си на Шефилд Юнайтед в мач от 7-мия кръг на Английската Висша лига. Футболистите на Пеп Гуардиола стигнаха до успех на "Брамал Лейн" с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Кайл Уокър в средата на първата част.

"Гражданите" започнаха по-добре срещата и заслужено откриха резултата. В 28-мата минута гостите от Манчестър стигнаха до откриване на резултата. При една атака на "гражданите" топката бе върната към Кевин де Бройне, който подаде на Кайл Уокър, а десният бек с мощен шут вкара топката в мрежата на Аарън Рамсдейл - 0:1! През второто полувреме Сити опита да реши всичко с втори гол, но така и не успя да материализира превъзходството си на терена.

Така футболистите на Хосеп Гуардиола вече имат 11 точки в актива си след 6 изиграни срещи. Манчестър Сити заема 7-мото място в класирането, на 2 точки зад лидерите Евертън, Ливърпул и Уулвърхемптън. Шефилд Юнайтед остава на предпоследната19-та позиция без победа и със само 1 спечелена точка.