Преди 22 години: Звучният шамар, който Арсенал "изяде" от Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

1904 0

Отборите на Манчестър Юнайтед и Арсенал са ни направили свидетели на класически мачове. Съперничеството между двата гранда безспорно е едно от най-големите в английската Висша лига. Когато обаче начело на тимовете бяха сър Алекс Фъргюсън и Арсен Венгер присъстваше и този допълнителен заряд към дербито.

Денят, в който Юнайтед се подигра с Арсенал

Преди точно 22 години с днешна дата (25 февруари 2001 г.) "червените дяволи" нанесоха сериозно поражение на Арсен Венгер и компания, за което феновете на "топчиите" със сигурност не искат да си спомнят.

Дуайт Йорк отбеляза наниза хеттрик в първите 22 минути, Тиери Анри върна едно попадение, а домакините водеха с 3:1 в средата на първото полувреме преди Рой Кийн направи резултата 4:1 в 26-ата минута.

Оле Гунар Солскяер вкара петия гол за Юнайтед преди паузата, а Теди Шерингам добави още "блясък" към резултата в края, оформяйки крайното 6:1.

Победата даде на тима на сър Алекс Фъргюсън даде преднина от 16 точки пред втория Арсенал и до голяма степен "бетонира" титлата на Манчестър Юнайтед.