Класика от Висшата лига: Когато Ливърпул и Арсенал сътвориха шоу насред проливен дъжд (ВИДЕО)

1803 0

На тази дата преди 7 години (13 януари 2016 г.) английската Висша лига зарадва своите фенове с още едно "бижу" - незабравим мач между грандовете на Острова Ливърпул и Арсенал.

Сезон 2015/16 в английския елит ще се помни вечно със спечелването на шампионата от Лестър, но мърсисайдци и "топчиите" направиха мач, който не отстъпва по нищо на приказката на "лисиците".

Роберто Фирмино дава преднина на домакините на "Анфийлд" в 10', но само 4 минути по-късно Арън Рамзи изравнява резултата. Отново бразилецът бе под светлината на прожекторите, когато връща преднината на своя тим в 19-ата минута.

Две попадения на Оливие Жиру правят обрата пълен за Арсенал, докато в самия край на мача, който се играе под проливен дъжд, Джо Алън изравнява за 3:3 и се превръща в герой за "червените".

Ливърпул завършва на осмата позиция през този сезон, но успява да се добере до финал в Лига Европа, който губи от Севиля. Арсенал успява да се добере до второто място с 9 точки зад шампиона Лестър.