Какво е било казано в съблекалнята на Ливърпул на почивката срещу Виляреал?

5947 0

Ливърпул успя да надвие Виляреал с 2:0 в първата полуфинална среща от Шампионска лига помежду им. При резултат 0:0 на почивката обаче мърсисайдци са се нуждаели от мотивираща реч в съблекалнята.

Защитникът на Ливърпул Анди Робъртсън заяви в интервю след мача, че капитанът на тима Джордан Хендерсън, както и наставникът Юрген Клоп, са прекарали по-голямата част от почивката в обяснения как съставът трябва да излезе с високо вдигната глава въпреки пропуснатите шансове през първата част.

"Думите на Хендо и треньорa ни на почивката бяха ясни. Трябва да излезем и да продължим да търсим гола. Увериха ни, че сме изиграли едно от най-добрите си полувремена този сезон и трябва да запазим това настроение и за втората част", заяви Робъртсън пед "BT Sport".

"Продължихме да натискаме, да правим всичко възможно и в крайна сметка, успяхме да победим", завърши шотландецът.

На Ливърпул наистина му бе трудно да се справи с отбраната на гостите, но в крайна сметка, след допълнителната мотивация на почивката, всичко завърши добре за мърсисайдци.

След мача Юрген Клоп заяви, че иска играчите му да пренесат тази игра и на реванша след седмица.