"Гражданите" отново превзеха върха на Висшата лига

3929 0

Манчестър Сити постигна класическа домакинска победа над Брайтън в много важен мач от 30-ия кръг на Висшата лига. И трите гола в срещата на "Етихад" станаха през второто полувреме.

Така Ман Сити изпревари с 1 точка Ливърпул на върха на временното подреждане на ВЛ. За "гражданите" предстои ново домакинство - с Уотфорд.

Мачът тази вечер започна с натиск на домакините. Рияд Марез стреля опасно в 3-ата минута, но не сполучи. В 17-ата минута асът Марез отново се озова на добра позиция, но защитник на гостите се намеси и до шут не се стигна. В средата на полувремето Де Бройне и Бернардо Силва също не сполучиха от добри позиции. Зададоха се нови опасни атаки за Сити, но резултатът до почивката остана 0:0.

Родри в 52-ата минута също нямаше късмет пред гола.

В 53-ата минута Марез проби в наказателното поле и не сгреши - 1:0 за Сити. Кевин Де Бройне се отчете с важно отиграване малко преди попадението.

В 65-ата минута Рияд Марез подаде топката на Фил Фодън и младокът реализира за 2:0 от близка дистанция.

Бернардо Силва в 82-ата минута вкара много красив гол за крайното 3:0.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Манчестър Сити: Едерсон; Стоунс, Лапорт, Кансело, Аке, Родри, Де Бройне, Марез, Гюндоган, Б.Силва, Фодън

Брайтън: Санчес; Грос, Дънк, Кайседо, Кукурея, Лампти, МакАлистър, Марч, Мвепу, Уелбек, Фелтман

С наказание от домакините е Менди. Контузени за гостите са Модер и Дъфи, а Бисума изтърпява санкция.

"Гражданите" водени от Хосеп Гуардиола имат 74 точки и са втори във временното подреждане на английския шампионат. Ман Сити изостава с 2 пункта от Ливърпул, мърсисайдци обаче са с двубой повече. Така Манчестър Сити ще търси задължителна победа в тазвечершната среща.

Брайтън се намира в средата на таблицата, има 40 пункта и е в серия от 2 поредни победи във ВЛ.

Традиционно Ман Сити играе много сполучливо като домакин срещу "чайките".

Мениджърът на "гражданите" Гуардиола пък направи любопитно изказване преди срещата!