Чудесен мач за Ливърпул: Нов играч с дебют и асистенция, младок се завърна с гол - Юрген Клоп е на 1/8-финал

3268 0

Английският гранд Ливърпул се класира без особени проблеми за 1/8-финалите в турнира ФА Къп, след като победи Кардиф с 3:1 на "Анфийлд"!

Футболистите на Юрген Клоп имаха тотално преимущество в хода на срещата и отправиха общо 14 удара по посока на вратата на гостите, създавайки 19 голови ситуации. Притежанието на топката бе категорично - 80:20...

Гостите от Кардиф трудно успяха да удържат устрема на Ливърпул през първото полувреме, но десет минути след началото на второто Диого Жота се разписа с глава за 1:0 след центриране на Трент-Александър Арнолд.

В 58-ата минута дебют за домакините направи новото попълнение Луис Диас, който само 600 секунди по-късно даде голов пас на Минамино за 2:0. Междувременно в игра след дълго лекуване на контузия се завърна 18-годишният Харви Елиът и в 76-ата минута, след подаване от Робъртсън, именно той направи резултата класически за радост на "Анфийлд"!

Десет минути преди края на редовното време защитата на Ливърпул се разкъса и това позволи на Рубин Колуил да пробие през нея и да прати топката във вратата на Калахър за почетното 1:3.

Ето и кой ще бъде съперникът на Ливърпул за 1/8-финалите - вижте какво отреди тегленият по-рано жребий!