Арсенал - Челси по ТВ: В колко часа и къде да гледаме дербито от английската Висша лига?

2849 0

Във вечерта на 2 май (вторник) Арсенал е домакин на Челси в лондонско дерби от 34-тия кръг на английската Висша лига!

Тимът на Микел Артета е на второ място в класирането със сбор от 75 точки и при победа ще се върне поне временно на първото, което му бе отнето от Манчестър Сити. "Гражданите" имат 76 т., но е важно да се отбележи, че ще са с 2 изиграни мача по-малко от "топчиите".

Отборът на Франк Лампард пък се намира в кошмарна серия от 8 поредни двубоя без победа във всички турнири (6 загуби и 2 равенства) и е чак на 12-а позиция с актив от само 39 точки.

Първият сблъсък между Челси и Арсенал от есенния дял на шампионата се състоя на 6 ноември и бе част от 15-ия кръг. Тогава "артилеристите" спечелиха с минималното 1:0 на "Стамфорд Бридж", а голът бе дело на Габриел Магаляеш, който се разписа в 63-тата минута (след асистенция на Сака).

Начален час + ТВ канал

*Мачът довечера ще започне в 22:00 ч. българско време и ще бъде излъчен ПРЯКО в ефира на "Diema Sport 2". Ако нямате възможност да го гледате, следете развоя на Арсенал - Челси НА ЖИВО В SPORTLIVE.BG!