Разгроми, красиви голове и голяма изненада на старта на Шампионска лига (РЕЗУЛТАТИ)

4267 0

Най-големият европейски клубен турнир Шампионска лига оправда очакванията и се завърна с гръм и трясък с първите мачове от груповата фаза на надпреварата. Действащият шампион Реал Мадрид стартира с класическа победа над Селтик, ПСЖ надви Ювентус в дербито на вечерта, а Челси шокиращо загуби от Динамо в Загреб.

Реал срещна трудности през първото полувреме на "Селтик Парк", но през втората част се развихри и отбеляза три безответни гола. "Кралете" обаче дадоха свидна жертва, след като голямата звезда на отбора Карим Бензема получи контузия и напусна принудително терена.

Килиан Мбапе изведе ПСЖ до победата срещу Ювентус, след като отбеляза двата гола при победата с 2:1 на "Парк де Пренс". В по-ранния мач от вечерта Челси шокиращо отстъпи на Динамо с 1:0 в дебюта на Пиер-Емерик Обамеянг. По същото време Борусия Дортмунд разби Копенхаген на препълнения "Сигнал Идуна Парк", а в трибуните бе и Себастиан Алер.

Ерлинг Холанд продължи головата си серия за Манчестър Сити и в Шампионска лига, като отбеляза две от попаденията за "гражданите" при разгрома над Севиля с 0:4 като гост. Освен загубата на Челси, друга изненада от вечерта бе равенството на италианския шампион Милан срещу Залцбург.