Манчестър Сити не допусна изненада срещу Севиля, тийнейджър бележи за "гражданите"

2150 0

Манчестър Сити не допусна да бъде изненадан от Севиля в последния мач от груповата фаза на Шампионска лига и на двата европейски гранда. "Гражданите" надделяха с 3:1, като се наложи да правят пълен обрат.

През първата част двата тима си размениха няколко интересни положения, но в крайна сметка гостите поведоха. Иско центрира от корнер и намери Рафа Мир, който се извиси над всички и с глава матира стража на "небесносините".

Манчестър Сити обаче излезе мотивиран след почивката и разби надеждите на Севиля за нещо голямо. Резултатът бе изравнен в 52-ата минута от 17-годишния Рико Люис. В 73-ата минута Хулиан Алварес покачи на 2:1 след асистенция на Кевин Де Бройне. Крайното 3:1 пък бе оформено от Рияд Марез.

Манчестър Сити ще очаква да разбере своя съперник на осминафиналите в понеделник (7 октомври), а Севиля продължава напред в Лига Европа.

Друг английски гранд също постигна победа в Шампионска лига тази вечер (3 октомври).