Динамо Загреб стресна Челси, но не успя да сломи лондонския гранд

1339 0

Челси се поздрави с победата в последния мач от група "E" на Шампионска лига. "Сините" надвиха Динамо Загреб у дома с 2:1 и си гарантираха първата позиция в своята група.

Динамо поднесе изненадата, откривайки резултата. Защитата на Челси се засуети в наказателното поле в 7-ата минута, а там най-съобразителен бе Бруно Петкович, който успя да открие.

Радостта на гостите обаче бе кратка, тъй като след 10 минути Пиер-Емерик Обамеянг и Рахийм Стърлинг комбинираха отлично, а вторият завърши атаката с гол, изравнявайки резултата.

Денис Закария пък вкара гол в дебюта си за "сините" в 30-ата минута. Той получи кълбото в наказателното поле и направи резултата 2:1.

През второто полувреме двата състава се скъсаха да пропускат. Мислав Оршич и Йосип Сутало пропуснаха за гостите. За Челси пък Пиер-Емерик Обамеянг нацели гредата, а Кай Хаверц също бе близо до гола.

В другия мач от група "E" Милан подчини РБ Залцбург.