Ливърпул би Порто на 1/8-финал в младежката Шампионска лига, футболистите се сбиха след последната дузпа (ВИДЕО)

1886 0

Неприятни сцени са се разиграли след края на 1/8-финала в младежката Шампионска лига между отборите на Ливърпул U19 и Порто U19.

Редовното време на двубоя е завършило при резултат 1:1 - "драконите" са повели от дузпа още в осмата минута, а мърсисайдци са изравнили десет след началото на второто полувреме.

При дузпите англичаните са показали по-точен мерник и с 6:5 са се класирали на 1/4-финал, където ще се изправят срещу Спортинг Лисабон (14 март).

Неприятностите са възникнали след пропуска на Умаро Канде от бялата точка, който е пратил младежите на Ливърпул в следващата фаза. На кадри в социалните мрежи се вижда как "червените" изразяват бурно радостта си, а в един момент се стига до меле между футболисти от двата тима и започват да "летят" юмруци и ритници. След намеса на треньорските щабове страстите утихват, но се забелязва, че играч на Ливърпул е с разбита устна.