Какво им става на съдиите на мача между Манчестър Сити и Борусия Дортмунд (СНИМКИ)

2206 0

Манчестър Сити и Борусия Дортмунд играят при резултат 1:0 в първи 1/4-финален сблъсък между двата отбора в Шампионска лига.

В другата среща от тази вечер Реал Мадрид води с 2:0 на Ливърпул след груби грешка в защитата на "червените".

През първото полувреме на мача на "Етихад" имаше две много спорни съдийски отсъждания във вреда на Борусия Дортмунд, едното от които бе поправено от системата ВАР.

Десет минути след гола на Кевин де Бройне за 1:0, Сити получи правото да изпълни дузпа за предполагаемо нарушение на Емре Джан срещу Родри, но телевизионните повторения показаха, че контакт между двамата играчи напрактика нямаше. Главният съдия бе посъветван да прегледа ситуацията чрез ВАР и впоследствие отмени своето решение. В тази ситуация Емре Джан получи жълт картон за бурния си протест след първоначално отсъдената дузпа, а очевидната симулация на Родри остана без последствия.

Малко след това пък Джъд Белингам успя да пресира добре вратаря Едерсон и дори да му "чукне" топката преди стражът да успее да я изрита, като след това вкара кълбото в опразнената врата. Румънският съдия Хацеган обаче "се върза" на артистичното падане на Едерсон и наду свирката още преди 17-годишния халф на Борусия да нанесе удар по топката в посока на вратата. Ситуацията не бе прегледана с ВАР именно заради предварителния сигнал на рефера.