Интер на Никола Илиев аут от Шампионска Лига, българинът изпусна дузпа

Снимка: Оф. сайт на Интер

1978 0

Украинският Рух Лвов отстрани с дузпи Интер на 1/16-финалите на младежката Шампионска лига!

Редовното време на срещата, която се проведе на стадион "Stal Stalowa Wola" в Полша, завърши 1:1, а при наказателните удари Рух надви "нерадзурите" с 4-3.

18-годишният национал на България Никола Илиев започна мача като титуляр за Интер. Символичните домакини откриха резултата след половин час игра чрез Серхий Панченко. Седем минути след началото на второто полувреме италианците изравниха с гол на Франческо Пио Еспосито.

До края на редовното време не паднаха повече попадения и така се стигна до дузпи, които да определят осминафиналиста в надпреварата. Илиев застана пръв зад бялата точка, но изпрати топката над вратата. Впоследствие още двама негови съотборници не успяха да отбележат, докато украинците профукаха само две дузпи и така се класираха за следващата фаза в младежката Шампионска лига.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Индзаги откри само един недостатък при "тоталната доминация" на Интер срещу Милан