"Хищникът" Холанд вкара 5 гола в Шампионска лига, копира Меси и стигна до (поне) 5 рекорда

5859 0

Ерлинг Холанд продължава да пренаписва историята на световния футбол, а тази вечер го направи със своите ПЕТ попадения във вратата на РБ Лайпциг по време на елиминационния двубой от осминафиналите в Шампионска лига.

Норвежецът започна от първата минута в реванша между двата тима и бе сменен в 63-тата минута от Алварес при резултат 6:0, след като се разписа в пет от пътите в мразовитата английска вечер от месец март.

Той вкара първите три попадения в 22-рата, 24-тата минута и добавеното време на първата част, като вкара още два гола, съответно в 54-тата и 57-мата минута. С тези пет гола Холанд:

Рекордите на Холанд по време на срещата

1. Стана играчът, с два най-бързи вкарани гола в рамките на елиминационен двубой в Шампионска лига - 78 секунди.
  2. Превърна се в играча, който вкарва най-много попадения срещу Лайпциг в историята на германския клуб.
  3. Събра пет хеттрика от началото на сезона във всички турнири и има с три повече от всеки друг играч в петте големи европейски лиги. Той е първият играч от Висшата лига, който отбелязва пет хеттрика за сезон след Хари Кейн през 2016-17.
  4. Се превърна в най-младия играч, който достига 30 попадения в Шампионска лига (22 години 236 дни) и междувременно е постигнал броя попадения след най-малко срещи от всички в историята - 25 мача.
  5. Е третият играч, отбелязал пет гола в един мач от Шампионската лига след Луис Адриано през октомври 2014 г. (Шахтьор Донецк срещу БАТЕ Борисов) и Лионел Меси през март 2012 г. (Барселона срещу Байер Леверкузен).

Следете Манчестър Сити - РБ Лайпциг НА ЖИВО със SportLive.bg!