8 мача, 25 гола: Зрелище, несправедливост и първи изненади и разочарования в Шампионска лига

6239 0

Изиграха се и осемте срещи от втория ден от първия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Те предложиха зрелище, драма и разочарования, но най-вече попадения - цели 25. Това прави средно по над 3 на двубой!

Реал и Наполи с трудни победи в Група С

В единия от двата ранни мача видяхме в действие 14-кратният носител на трофея Реал Мадрид. "Кралския клуб" се измъчи и надделя с гол в края срещу Унион Берлин, а герой отново бе Джуд Белингам (вижте подробности).

По-късно в същата група Наполи също потегли с труден успех, като сломи с 2:1 Спортинг Брага. Домакините изравниха в 84-тата минута чрез Брума, но автогол на Ниакате ги лиши от точката в 88-ата минута.

Арсенал се завърна ударно в Шампионска лига и оглави група B

Арсенал пък се завърна по мощен начин в най-престижния европейски клубен турнир. "Артилеристите" разгромиха ПСВ Айндховен с 4:0, като за първи път през сезона отбелязаха толкова попадения (вижте подробности).

Освен това те оглавиха категорично класирането в групата, след като в другата среща Севиля допусна първа по-сериозна издънка в тазгодишната надпревара и не съумя да победи Ланс на собствения си стадион (1:1).

Интер се изложи на старта в Шампионска лига в група D

Интер попадна в по-лесна група в Шампионска лига за първи път от няколко години, но отборът като по чудо не загуби от Реал Сосиедад при визитата си (вижте подробности).

"Нерадзурите" все пак спечелиха точка и са с равни показатели с баските. Групата пък бе оглавена от Залцбург, който със средна възраст на отбора от малко над 21 години (рекорд в историята на турнира), сломи Бенфика с 2:0, след като почи цял мач бе с човек повече.

Гвоздеят на Шампионска лига Байерн - Юнайтед не разочарова

Разбира се, гвоздеят не само на вечерта, но и на цялата групова фаза, бе Байерн Мюнхен срещу Манчестър Юнайтед. Двата отбора сътвориха същинско голово зрелище и паднаха цели седем попадения (вижте подробности).

В другия мач от групата, който бе игран от по-рано, Галатасарай взе точка от Копенхаген, въпреки че почти през целия мач изоставаше в резултата. Турците върнаха пасив от 0:2 в рамките на две минути в края на редовното време. Те обаче бяха с човек повече от 73-тата минута.

Мачове от 19:45 в Шампионска лига

Галатасарай - Копенхаген 2:2 (0:1 - 35', Елиунуси; 0:2 - 58', Гонсалвеш; 1:2 - 86', Бое; 2:2 - 88', Тете)

Реал Мадрид - Унион Берлин 1:0 (1:0 - 90+4', Белингам)

Мачове от 22:00 часa в Шампионска лига

Арсенал - ПСВ Айндховен 4:0 (1:0 - 9', Сака; 2:0 - 20', Тросар; 3:0 - 38', Жезус; 4:0 - 70', Йодегор)

Байерн Мюнхен - Манчестър Юнайтед 4:3 (1:0 - 28', Сане; 2:0 - 32', Гнабри; 2:1 - 49', Хойлунд; 3:1 - 53', Кейн (дузпа); 3:2 - 88', Каземиро; 4:2 - 90+2', Тел; 4:3 -  90+5', Каземиро)

Бенфика - Залцбург 0:2 (0:1 - 15', Симич; 0:2 - 51', Глох)

Брага - Наполи 1:2 (0:1 - 45+1', Ди Лоренцо; 1:1 - 84', Брума; 1:2 - 88', Ниакате (автогол)

Реал Сосиедад - Интер 1:1 (1:0 - 4', Мендес; 1:1 - 87', Мартинес)

Севиля - Ланс 1:1 (1:0 - 9', Окампос; 1:1 - 24', Фюлжини)