"Груби грешки на българина": В Италия "посякоха" Валентин Антов след случилото се срещу Милан

1464 0

Националът на България Валентин Антов, който играе за елитния италиански Монца, попадна сред футболистите, които са разочаровали най-много с представянето си по време на 11-ия кръг в Серия А.

Монца загуби визитата си на Милан с 1:4 на 22 октомври, а 21-годишният бранител бе титуляр и прекара пълни 90 минути на "Сан Сиро".

Регионалният вестник "Кориере ди Пулия и Лукания" обвинява Вальо Антов за две от попаденията на "росонерите":

"Груби грешки на българина. При първия гол се забави да покрие Диас. При последния гол, в период, в който Монца игра най-добре, загуби топката, като сам я подари на Тео Ернандес", пише журналистът Емануеле Ферели в анализа си.

*От началото на сезон 2022/23 Антов има точно 249 игрови минути за Монца, които са били разпределени в 5 мача - два за Серия А и три за Купата на Италия. В края на септември младокът попадна редом до Върджил ван Дайк в класация на Лигата на нациите (припомнете си в линка).