Георги Минчев профука дузпа на финал, но все пак вдигна трофей в Латвия

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1340 0

Бившият футболист на Литекс, Царско село и Локомотив Пловдив - Георги Минчев, спечели Купата на Латвия с тима на Ауда!

Във финала отборът му се наложи с минималното 1:0 над РФС и така вдигна първия си трофей от надпреварата.

27-годишният нападател бе титуляр, а единственият гол в мача падна в 42-ата минута и бе дело на халфа Улимбасевс. В началото на второто полувреме Ауда получи дузпа, а Минчев се нагърби с изпълнението ѝ, но я пропусна. Това все пак не се оказа фатално, тъй като РФС, който играе в Лигата на конференциите и бе в ролята на фаворит, не успя да отбележи изравнително попадение.

Във вътрешното първенство Ауда е на пето място с актив от 48 точки, но няма никакъв шанс за челните места и участие в Европа през новата кампания - до края на настоящата остават четири кръга, а лидерът Валмиера има 77 пункта. Третото място, на което е РФС и гарантира последната квота за европейските турнири, е на 20 точки разстояние.

*Георги Минчев премина в латвийския отбор през лятото и до момента може да се похвали с 5 попадения и 1 асистенция в общо 13 мача. Договорът му изтича в края на 2022 година!