Фурорът продължава! Никола Илиев избухна и стана герой в Италия

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

4506 0

Талантливият национал на България Никола Илиев продължава да прави истински фурор в Италия! 18-годишният нападател изигра пореден силен мач и се превърна в един от героите на младежкия отбор на Интер до 19 години. Той изигра важна роля за класирането на „нерадзурите“ за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия в тази възрастова група.

Илиев блесна с два гола и асистенция за успеха с 5:4 срещу Верона след продължения. Никола  откри резултата с глава след центриране отдясно в 8-а минута. След това в края на първата част реализира дузпа, отсъдена за фал срещу него и изравни за 3:3.

Той асистира на  Ди Маджо, който  вкара за 4:3 в 65-ата минута. Илиев бе сменен в 86-а минута, а в добавеното време Верона изравни за 4:4 и се стигна до продължения.

Успехът за Интер дойде в 107-ата минута. Тогава Андерсен вкара пети гол  и прати "нерадзурите" в следващия етап на турнира. Там съперник ще е  Сампдория.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Никола Илиев пак блести за Примаверата на Интер