Божидар Краев тръгна от центъра, 1-2-3-4 докосвания и топката се озова в мрежата (ВИДЕО)

5185 0

Уелингтън Финикс победи като домакин Бризбейн Роар с 5:2 в мач от 3-тия кръг на австралийската А-лига.

Бившият нападател на Левски - Божидар Краев, започна като титуляр и отбеляза едно от попаденията за своя тим, което бе второ поредно за него, след като в миналия кръг "скъса мрежата" и на Пърт Глори при успеха с 4:1.

Още в първата минута гостите откриха резултата чрез Флорен Беранге, но до 32-рата Уелингтън осъществи обрат до 2:1 с голове на Тим Пейн и Оскар Завада. Осем минути след началото на второто полувреме Бризбейн изравни, благодарение на Никола Милеуснич.

1-2-3-4...

В 58-ата дойде моментът на Краев - отборът му организира бърза контраатака, при която Пейн му пусна извеждащо подаване и българинът тръгна да гони топката от центъра. Впоследствие я достигна, направи 3 докосвания с десния крак и накрая шутира технично с левия от границата на наказателното поле, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на вратата за 3:2.

Крайното 5:2 бе оформено с две попадения на Оскар Завада (63' и 92'), с които полякът осъществи хеттрик.

*Уелингтън Финикс е на 1-во място във временното класиране с актив от 7 точки. В следващия четвърти кръг гостува на Мелбърн Виктъри (10 ноември, 10:45 ч. наше време).